Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Marian, zostaw tę szafę

Marian, zostaw tę szafę

W zasadzie nie wiemy o nich zbyt wiele oprócz tego, że są pracownikami branży IT z Wrocławia i lubią chodzić do ZOO. No i że zajęli trzecie miejsce w PolandEscape 2017, którego – jak obstawiamy – nie będą chcieli tak łatwo oddać. Trzeba mieć w życiu czasem trochę szczęścia – jednym przynosi je czterolistna koniczynka, innym porcelanowy słonik, a im przyniósł je Marian, maskotka drużyny. Każdemu tegorocznemu teamowi życzymy takiej właśnie maskotki.

 

PE: W jaki sposób skompletowaliście swoją drużynę?

Marian, zostaw tę szafę: Około dwa lata temu trafiliśmy razem do jednego projektu w pracy. Dzięki temu bardzo się zgraliśmy i postanowiliśmy wspólnie spróbować naszych sił w escape roomach.

 

PE: Skąd wziął się pomysł na nazwę zespołu?

Marian, zostaw tę szafę: Nazwa naszej drużyny, czyli Marian zostaw tę szafę powstała na gruncie naszych osobistych przeżyć w jednym z nieistniejących już pokoju uciech i rozrywek. Pewnego dnia wybraliśmy się do Psychoroomu we Wrocławiu. Lekko zablokowaliśmy się w drugim pomieszczeniu i z uwagi na brak jakichkolwiek wskazówek do rozwiązania kolejnej zagadki nasz kolega – Marian – i jednocześnie maskotka naszej drużyny, postanowił, że zacznie bardzo dokładnie penetrować pokój. Skupił się na jednej ze stojących wewnątrz szaf, gdy nie znalazł żadnej wskazówki na jej drzwiach, półkach, elementach wewnątrz postanowił, że uruchomi swe potężne muskuły i przesunie tę szafę, której rozmiary znacznie przekraczały gabaryty paczki, którą można nadać Pocztą Polską. Oczywiście, w myśl zasady mówiącej o nie używaniu siły w pokoju próbowaliśmy powstrzymać go przed tym wyczynem i na szczęście posłuchał, ale tylko na 2 minuty i 13 sekund. Po tym czasie znów próbował dokonać tego haniebnego występku i po raz kolejny musieliśmy go od tego odwodzić. Po którejś próbie przesunięcia szafy i perswazji słownej, aby tego nie robił, Marian, nasz kulturysta i zawodnik siłowy, postanowił na dobre zostawić szafę w spokoju. Właśnie na pamiątkę tego komicznego wydarzenia przyjęliśmy nazwę Marian zostaw tę szafę.

 

PE: Co najbardziej podobało Wam się w zeszłorocznej edycji?

Marian, zostaw tę szafę: Mimo że była to dopiero pierwsza edycja, byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, z jakim przygotowano te zawody. Każdy etap był inny i dostarczał zupełnie różnych wrażeń.

 

PE: Macie jakąś złotą radę dla drużyn, które będą brały udział w tegorocznej edycji?

Marian, zostaw tę szafę: Wyłączenie stresu i włączenie dobrej zabawy. W naszym przypadku bardzo pomocne było wspólne spędzenie czasu przed wejściem do pokoju, oblanie się Schweppes’em i wyśmianie.

Website