Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Image Alt

Mistrzostwa Polski w Escape Room 2018

Drużyny biorące udział w zawodach mają za zadanie w jak najkrótszym czasie… uciec z zamkniętego pokoju. W tym celu będą musieli odnaleźć ukryte w pomieszczeniu zagadki i prawidłowo je rozwiązać.

Harmonogram zawodów .

Oto nasz rozkład jazdy na najbliższe miesiące.

Eliminacje internetowe

16 – 23 czerwca 2018

Uczestnicy będą grać drużynowo, każdy przy swoim komputerze, w specjalnie przygotowaną grę escape room typu point-and-click. Start o godzinie 12:00.

Zobacz wyniki eliminacji

$ 100

Eliminacje lokalne

lipiec – wrzesień 2018

Drużyny z najlepszymi czasami z eliminacji internetowych zagrają w realnych pokojach w kilku miastach w Polsce, które nie miały jeszcze swojej komercyjnej premiery.

$ 100

Finał Mistrzostw

późna jesień

Dziesięć najlepszych drużyn pojedzie do Wrocławia i zagra w ścisłym finale w specjalnie przygotowanych przez nas pokojach.

$ 100

Zgłoś swoją drużynę .

Przejdź do systemu zawodów i zgłoś swoją drużynę!

Podstawowe informacje .

Drużyny

Każdy team musi składać się minimalnie z 2, a maksymalnie z 4 osób.

Eliminacje internetowe

Gra komputerowa typu point-and-click. Drużyny z najlepszymi czasami rozgrywki internetowej przejdą do drugiego etapu zawodów.

Eliminacje lokalne

Drużyny zagrają w pokojach, które nie miały jeszcze swojej komercyjnej premiery. Dziesięć drużyn z najlepszymi czasami pojedzie do Wrocławia na ścisły finał.

Jak zgłosić się do mistrzostw?

Poznaj szczegóły i zasady dotyczące zgłoszeń do drugiej edycji PolandEscape.

Nagroda w mistrzostwach .

Zobacz, co w tym roku można wygrać w PolandEscape

Tym razem drużyna, która wygra Mistrzostwa Polski w Escape Room, zostanie
wysłana na escape roomową wycieczkę marzeń do kolebki europejskich
escape roomów - Budapesztu. Sponsor nagrody zapewnia przelot
w dwie strony, hotel lub apartament oraz wizytę w 8 pokojach w Budapeszcie.

FAQ

Co to jest PolandEscape?

Są to drużynowe mistrzostwa Polski w escape room. Pierwsza edycja zawodów miała miejsce rok temu i była dużym sukcesem. W tym roku zapraszamy wszystkich fanów tego rodzaju rozrywki do wzięcia udziału w drugiej odsłonie tego wydarzenia.

Kto może wziąć udział w eliminacjach?

Każdy! Wystarczy mieć konto na lockme.pl i mieć w znajomych wszystkich członków drużyny, z którą chce się zgłosić do zawodów. Drużyny muszą liczyć minimalnie 2, a maksymalnie 4 osoby. Następnie wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia drużyny do Mistrzostw (jeżeli do tej pory nie dodałeś pozostałych członków drużyny na lockme, nie martw się – system sam o to poprosi, dzięki temu nic nie umknie i będziesz miał gwarancję, że zgłoszenie będzie ważne).

Ile kosztuje udział w PolandEscape?

Nic! Udział w zawodach jest w pełni darmowy.

Z ilu i jakich etapów składa się PolandEscape?

Podobnie jak w zeszłej edycji, PolandEscape 2018 składa się z trzech etapów – eliminacji internetowych, eliminacji rangi lokalnej oraz wielkiego finału.

W jakiej formie odbędzie się etap eliminacyjny? Jak to wygląda?

Tegoroczne eliminacje będa odbywać się drogą internetową, a gracze zmierzą się z przygotowaną przez nas grą typu point-and-click. Każdy z członków drużyny będzie walczył przy swoim komputerze, jednak gra będzie jak najbardziej drużynowa. Czas mierzony jest od startu etapu eliminacyjnego. Do drugiego etapu dostanie się około 60 drużyn z najlepszym czasem.

Gdzie odbęda się eliminacje lokalne i na czym one polegają?

W drugim etapie rozgrywki zakwalifikowane drużyny zmierzą się ze sobą w prawdziwych pokojach w kilku miastach Polski, które nie miały jeszcze swojej komercyjnej premiery – dzięki temu będziemy mieli pewność, że każdy uczestnik gra w tym pokoju po raz pierwszy. Dziesięć najszybszych drużyn (po 2 najszybsze z każdego miasta) zakwalifikuje się do ścisłego finału.

Gdzie odbędzie się finał?

Finał PolandEscape odbędzie się późną jesienią we Wrocławiu.

Czy potrzebna jest mi wiedza specjalistyczna, żeby móc startować w PolandEscape?

Absolutnie nie. Wystarczą logiczne myślenie, kreatywność i umiejętność współpracy, a także zamiłowanie do escape roomów.

Jak liczony jest czas drużyny podczas etapu eliminacyjnego?

Odliczanie rozpoczyna się dnia 16 czerwca o godzinie 12 – jest to oficjalny start etapu eliminacyjnego PolandEscape 2018. Od tego momentu liczony jest czas dla wszystkich drużyn, które zgłosiły się do zawodów. Czas liczony jest do zakończenia poziomu przez drużynę.

Czy możemy zacząć grę później? Godzina 12 nam nie pasuje.

Oczywiście, że możecie – drużyny mogą zapisywać się aż do końca trwania etapu, czyli do 23 czerwca i brać udział w rozgrywce. Musicie jednak liczyć się z tym, że zostanie wam naliczona różnica czasów, która dzieli was od godziny otwarcia eliminacji do faktycznego rozpoczęcia przez was gry. 16 czerwca o godzinie 12 rozpoczyna się odliczanie i przy tym nie ma możliwości rozpoczęcia odliczania w chwili zalogowania się drużyny do gry.

Kto jest kapitanem drużyny?

Funkcję kapitana otrzymuje osoba, która zgłosiła drużynę do udziału w PolandEscape.

Czy wszyscy gracze mogą grać przy jednym komputerze?

Nie. Rozgrywka powinna się toczyć przynajmniej przy dwóch komputerach. Zalecamy jednak, aby każdy z graczy siedział przy osobnym stanowisku.

Nie dostałem maila z potwierdzeniem założenia drużyny.

Nie wysyłamy maili potwierdzających założenie drużyny – informujemy o tym bezpośrednio na stronie po utworzeniu teamu. Wszyscy członkowie drużyny (poza kapitanem) otrzymują powiadomienie na Lockme o dodaniu do drużyny.