Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Image Alt

Dla mediów

Jeżeli jesteś dziennikarzem, blogerem lub po prostu interesujesz się branżą escape roomową i chciałbyś poczytać o nas, ta część strony jest idealna dla Ciebie.

PolandEscape 2018 .

PolandEscape 2018 - tak jak i zeszłoroczna edycja - to bardzo medialne wydarzenie, którego nie można pominąć. Poniżej prezentujemy Wam materiały, które powstały przy okazji PolandEscape 2027 i warto się z nimi zapoznać.

Materiały prasowe

FAQ

Co to jest escape room? Jak to działa?

Gra w escape roomie to młody rodzaj rozrywki, który każdego dnia zyskuje coraz więcej fanów na całym świecie. Zabawa polega na zamknięciu grupy w pokoju, z którego muszą się wydostać poprzez współpracę, kreatywność oraz rozwiązywanie ukrytych w nim zagadek. Pokoje dostępne są w różnej tematyce, którą łatwo jest dopasować do preferencji drużny – od przygodówek, poprzez kryminalne aż do horroru. Czas na rozwiązanie wszystkich łamigłówek to zazwyczaj około 60 minut.

Czym są mistrzostwa PolandEscape?

Są to Mistrzostwa Polski w escape roomach, polegające na ucieczce z pokoju w jak najkrótszym czasie. W tym roku organizowana jest druga edycja wydarzenia – do eliminacji w pierwszej edycji zgłosiło się łącznie 1767 uczestników. Tegoroczna odsłona będzie składać się z 3 etapów – eliminacji internetowych, eliminacji lokalnych w prawdziwych pokojach oraz ze ścisłego finału, który odbędzie się we Wrocławiu w specjalnie zaprojektowanych przez nas z tej okazji pokojach.

Czy można zobaczyć, jak drużyny grają w pokojach?

Nie. Drużyny potrzebują skupienia podczas swoich rozgrywek – istotne jest więc, żeby ich nie obserwować. Prawo do tego ma jedynie tak zwany Mistrz Gry – osoba, która zna odpowiedzi do wszystkich zagadek i w razie czego jest w stanie udzielić konkretnej podpowiedzi do zagadki.

Czy można robić zdjęcia w escape roomach?

Nie. W escape roomach nie wolno robić zdjęć ze względu na zdradzanie ich fabuły. Każdy pokój można odwiedzić tylko raz i takie zdjęcia mogłyby wiele zdradzić, przez co inni znaliby zagadki ich rozwiązywanie nie sprawiałoby żadnej frajdy. Spojlery w branży escape room są zakazane.

ALE! Planujemy udostępnić do wglądu pokój finałowy mistrzostw – w ostatnim etapie zawodów możliwe będzie zatem publikowanie zdjęć z tego wydarzenia.

Czy w relacji z zawodów można opowiedzieć, jak wyglądały zagadki?

Absolutnie nie – z tych samych powodów, co te wymienione w poprzednim punkcie. Nie będzie się to jednak tyczyć ostatniego z etapów, czyli wielkiego finału.

Kontakt dla mediów .

Jakub Witosławski

Mail: media@polandescape.com
tel: +48 602 426 440