Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Zasady eliminacji na szczeblu lokalnym

Jeżeli czytacie ten artykuł po ogłoszeniu wyników eliminacji internetowych, na liście których znalazła się nazwa Waszej drużyny – gratulujemy. Jeżeli zaś zapoznajecie się z nim jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego etapu, również Wam się on przyda. Przedstawimy Wam szczegóły dotyczące drugiego etapu eliminacji, czyli gry w realnych pokojach w kilku miastach Polski.

W tym roku drugi etap rozgrywki odbędzie się na podobnych zasadach, jak podczas poprzedniej edycji. Po zakończeniu pierwszego etapu opublikujemy wyniki poszczególnych drużyn, a około 60 najlepszych stanie do walki, której przebieg doskonale znają – zagrają w prawdziwym escape roomie.

O składzie rozgrywki półfinałowej poinformujemy Was na stronie głównej mistrzostw, w zakładce poświęconej eliminacjom. Wrzucimy tam również nazwy pokoi, ich lokalizacje i terminy, które będą zarezerwowane dla półfinalistów PolandEscape 2018 – to do Was należy zatem wybór daty oraz godziny rozrywki.

 

DODANE DNIA 25 CZERWCA

 

To już najwyższy czas, aby podać Wam szczegóły etapu lokalnego Mistrzostw Polski w Escape Room.

W tym roku drugi etap rozgrywek odbędzie się w pięciu miastach:

 

Bydgoszcz w dniach 11-12 sierpnia

Kraków w dniach 11-12 sierpnia

Warszawa w dniach 8-9 września

Katowice w dniach 29-30 września

Wrocław w dniach 29-30 września

 

Jak się zapisać?

Jeżeli jesteś członkiem grupy, która dostała się do drugiego etapu eliminacji, przysługuje Wam prawo zapisu. W zależności od Waszej pozycji na liście rankingowej zostanie Wam odpowiednio udostępniony czas zapisów. Odstępy między zapisami kolejnych grup będą wynosiły 15 minut.

Link do zapisów otrzymają wszystkie drużyny jednocześnie, przy czym każdy kapitan będzie mógł dokonać zapisu swojej drużyny dopiero po przypisanej do drużyny godzinie. Podgląd zajętych slotów godzinowych w wybranych miastach będzie odświeżany na bieżąco, dzięki czemu będziecie wiedzieć, które miasta/godziny są jeszcze dostępne.

 

Jak wygląda to w praktyce?

Wszyscy kapitanowie otrzymają maila z linkiem do zapisów w tym samym czasie. Zupełnie przykładowo – jeżeli grupa A zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach, a grupa B drugie, kapitan drużyny A otrzyma możliwość zapisu swojej drużyny o godzinie 10:00, a kapitan grupy B – o 10:15. Grupa C dostanie możliwość zapisu o 10:30. I tak dalej, aż do wyczerpania wszystkich drużyn z listy. Cały czas będzie można podejrzeć zajętość slotów godzinowych wejść, które pozostały wolne.

 

Pierwsza drużyna otrzyma dostęp do zapisów 7 lipca o godzinie 10:00. Zapisy na drugi etap będą trwały dwa dni. Godziny zapisów dla drużyn będą wyznaczone pomiędzy 10 rano o 20 wieczorem. Każda drużyna ma 24 godziny na zarejestrowanie się do gry w etapie regionalnym, począwszy od godziny otwarcia przypisanej do niej tury zapisów.

 

Jeżeli którejś z grup nie będzie pasował żaden wolny termin ani miasto, prawo do zapisów otrzyma pierwsza z drużyn, która nie zakwalifikowała się do etapu regionalnego, czyli drużyna z 61 miejsca, z której kapitanem będziemy się kontaktować MAILOWO. Jeżeli przypadków z niepasującym terminem będzie więcej, kolejna z drużyn otrzyma prawo do zapisów. Czynność będzie powtarzana aż do zapełnienia ostatniego miejsca w etapie regionalnym.

 

Jak będzie wyglądać gra?

Dokładnie tak, jak w każdym innym escape roomie – po etapie eliminacyjnym czas na prawdziwy pokój zagadek do pokonania. Drużyna musi stawić się w wybranym przez siebie terminie w wybranym mieście. Nie wiemy, co Was czeka w pokoju oprócz tego, że zagadki, z którymi musicie się jak najszybciej uporać.

Wszystkie uregulowania prawne i organizacyjne dotyczące etapu regionalnego znajdują się w paragrafach 5 i 6 naszego regulaminu – zapoznaj się z nim, zanim zadasz pytanie.

 

W razie jakichkolwiek zmian będziemy informować kapitanów drużyn telefonicznie bądź drogą mailową. W przypadku często pojawiających się pytań będziemy umieszczać je wraz z odpowiedziami w FAQ na stronie mistrzostw.

 

Pytania składajcie na hello@polandescape.com.