Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Eliminacje internetowe do PolandEscape 2018

Pierwsza edycja zawodów w escape room o nazwie PolandEscape zapisała się w kartach branżowej historii jako przedsięwzięcie z ogromnym sukcesem, które w czasie trwania cieszyło się rosnącym zainteresowaniem graczy z całej Polski. Prognozujemy, że liczba zgłoszeń do tegorocznej edycji mistrzostw znacznie przekroczy tę z poprzedniego roku. Zanim jednak przejdziemy myślami do specjalnego pokoju finałowego zawodów, przed graczami jeszcze kilka miesięcy emocji i pracy nad tym, aby się do niego dostać. W tym artykule powiemy dokładnie, jak będzie wyglądał pierwszy etap naszych mistrzostw, czyli eliminacje drogą internetową. Zdecydowaliśmy się na taką metodę ze względu na ogromną ilość chętnych i przeprowadzenie eliminacji wszystkich drużyn w realnych pokojach trwałoby przynajmniej do PolandEscape 2023. 🙂

 

Do eliminacji internetowych może zgłosić się każdy, kto posiada konto na lockme.pl, w ramach którego ma dodanych do znajomych pozostałych członków przyszłej drużyny. Każdy team musi składać się z minimum dwóch osób, przy czym jedna z nich będzie pełnić funkcję kapitana. Maksymalna ilość graczy zgłoszonych w ramach jednej drużyny to 3 członków + jeden kapitan. Jeżeli więc nie macie jeszcze swoich kont, a chcielibyście się zapisać, załóżcie je czym prędzej!

 

Nie musicie mieć specjalnej wiedzy tematycznej, aby zająć dobre miejsce i przejść dalej. Najważniejsze w tym – jak w każdej rozgrywce w escape roomie, którą na pewno znacie – są kreatywność, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Swoje drużyny możecie zgłaszać przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie głównej.

 

Podobnie jak w przypadku PolandEscape 2017, gracze będą musieli stawić czoła specjalnie przygotowanej przez nas rozgrywce internetowej. Tym razem jednak nie będzie to gra typu NotPron, a point-and-click, w której gracz porusza się po wirtualnej planszy (w naszym przypadku planszą będzie wirtualny escape room) za pomocą wskaźnika myszki. Każdy z zawodników powinien grać przy swoim indywidualnym komputerze.

 

O czasie ukończenia gry będzie decydowało końcowe kliknięcie jednego z członków drużyny, w ramach której będziecie grać. Czas będzie mierzony dla wszystkich tak samo, czyli od podanej daty udostępnienia gry  do rozwiązywania. Do drugiego etapu, czyli do eliminacji lokalnych w prawdziwych pokojach, zakwalifikuje się około 60 najlepszych drużyn.

 

Jeżeli macie ochotę trochę potrenować przed rozgrywką eliminacyjną, możecie zajrzeć w podane poniżej linki i tym samym sprawdzić, z czym to się je:

 

www.cubeescape.com/

www.mateuszskutnik.com/submachine/

www.gamershood.com/c17/room-escape/s3/0

 

W razie pytań, na które brak odpowiedzi w tym artykule, możecie kierować je na hello@polandescape.com. Zapraszamy również do zapoznania się z treścią pozostałych artykułów zawartych na blogu mistrzostw.

 

May the locks be with you!